Od samego powstania Impaktu, od 2017 roku, wraz z przedszkolakami i uczniami klas 1-3 kieleckich podstawówek, dekorowaliśmy piękne drzewo na Leśnej 7 w Kielcach, naprzeciwko naszej dawnej siedziby. Porośnięty bluszczem martwy okaz kilka razy do roku kwitł różnymi kolorami liści, serc, flag, śnieżynek i świątecznych ozdób, które dzieci przygotowywały tematycznie.
Na pierwszy dzień wiosny drzewo zakwitało na zielono, choć czasem jeszcze śnieg padał nam na głowy. Na jesień płonęło czerwienią, pomarańczem i złotem, by zimą przyodziać się w śnieżynki, bałwanki i prezenty. Walentynkowo zabarwiało się setkami serc, a z okazji Europejskiego Dnia Języków pojawiały się na nim europejskie flagi państwowe.
Od kiedy pod koniec 2020 roku przenieśliśmy się na ulicę Mickiewicza, nie jesteśmy już tak aktywni przy drzewie, jednak w dalszym ciągu co jakiś czas możecie zobaczyć nań dekoracje. Jeśli je zobaczycie, to bądźcie pewni, że to nasza sprawka – nadal jesteśmy jedyną instytucją w Kielcach, która ma oficjalne pozwolenie na dekorowanie drzewa. 🙂
A jeśli macie pomysły na dekoracje i chcielibyście trochę pokolorować Kielce, zapraszamy do kontaktu!