W ramach projektu Impakt wysłał na intensywny kurs doszkalający z języka angielskiego dwoje pracowników – edukatorów. 14-dniowy kurs stworzony został z myślą o edukatorach pracujących z osobami dorosłymi, dla których angielski jest językiem obcym. Ponieważ chcieliśmy doskonalić swój warsztat w kraju, gdzie angielski jest językiem oficjalnym, wybraliśmy najlepszy ku temu kraj – Irlandię. Ten kurs dedykowany jest edukatorom, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w zakresie nauczania osób dorosłych przy użyciu m.in. ICT, CLIL, nowoczesnych technologii XXI wieku, a następnie wykorzystać nabytą wiedzę na prowadzonych zajęciach. Kurs daje uczestnikom możliwość wzbogacić swój warsztat o nowe pomysły dydaktyczne i materiały gotowe do użycia w klasie, zaprojektować motywujące zadania edukacyjne do nauki w “klasie” i poza nią, być na bieżąco ze zmianami w życiu i społeczeństwie irlandzkim oraz w systemie edukacji i nowymi osiągnięciami w zakresie nauczania j. angielskiego, a także udoskonalić swoje umiejętności językowe. Projekt był też świetnym miejscem do wymiany pomysłów i inspiracji oraz nawiązania cennych kontaktów z edukatorami z innych krajów oraz zaowocował przygotowaniem atrakcyjnej oferty edukacyjnej dla dorosłych osób uczących się w Polsce.

Warsztaty prowadzone były tak, by stymulować aktywne uczestnictwo, przy wykorzystaniu różnorodnych formatów i strategii nauczania, które są zaprojektowane do swobodnego dostosowywania i stopniowego wdrażania na swoich zajęciach. Międzynarodowy skład grupy umożliwił także zapoznanie się z innymi kulturami i podejściami do edukowania osób dorosłych.Przeszkoleni z metody CLIL (Content Language Integrated Learning) wprowadzamy jej elementy do prowadzonych przez nas zajęć.

Jesteście grupą nauczycieli i chcecie nauczyć się, jak nauczać młodzież, wykorzystując język angielski? Zgłoście się do nas, a zorganizujemy dla Was szkolenie!

Projekt został dofinansowany z programu Erasmus+.