Jan Wojciechowski – człowiek wielu pasji, jednak na Balkonie Inspiracji pojawił się w roli młodego odkrywcy. Przemierza zakątki świata od dziecka, zwiedził już 25 państw (w listopadzie 2022 roku skończy 21 lat i do tego czasu zamierza dobić do 30). Na tym nie poprzestaje, gdyż zgodnie z jego największymi aspiracjami, dąży do postawienia swojej nogi w każdym kraju na globie. Stanowi to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem czasowym jak i budżetowym, jednak jest to cel, który nadaje jego życiu sens, motywuje go do codziennej pracy, w tym oszczędzania na podróże. A te z kolei przyczyniają się do kolekcjonowania przez Janka nowych ciekawych historii, poszerzania horyzontów, poznawania różnorodnych ludzi. To ogromne źródło fascynacji, które zwiększa wrażliwość na detale rzeczywistości wokół. Ponadto uczy odwagi, urozmaica międzyludzkie relacje. I właśnie to tak sobie bardzo ceni, są to aspekty, za które jest wdzięczny. Podróże niewątpliwie urozmaicają i dynamizują jego życie, dzięki czemu może dawką podróżniczych bodźców zarażać innych do rozpoczęcia procesu eksploracji świata.

 

 

Zajawkę do podróży łączy z innymi zainteresowaniami, dlatego organizując wyjazdy uwzględnia także mecze swoich ulubionych klubów piłkarskich i takim sposobem zwiedza zarówno miasta, jak i stadiony, o czym wspomina także w własnych tekstach piosenek, bowiem muzyka to kolejny ważny filar w życiu Janka. Jedną z form utrwalania podróżniczych historii jest robienie tatuaży w miejscach, które poznaje i właśnie dzięki temu jego ciało staje się płótnem dla jego wojaży. Zależy mu na łapaniu chwil w oparciu o różne doznania, także te związane z degustowaniem różnych kuchni, nie stroni od zostawiania opinii w przestrzeni Google. Podtrzymuje, że najlepszą pizzę zjadł w Neapolu. Choć ciężko mu wybrać na ten moment ulubione miejsce na Ziemi, największą sympatią darzy kolorową Barcelonę. Wierzy, że życie to zlepek wspomnień, zatem jeśli macie ochotę na posłuchanie historii dotyczących części z nich zapraszam do odsłuchania odcinku podkastu Balkonu Inspiracji. Nie zabraknie w nim cennych rad, wskazówek odnośnie planowania podróży. Porozmawiamy o zjawisku couchsurfingu, mentalności poszczególnych państw, zachowaniu ludzi, planach na najbliższą przyszłość, a wszystko w oparciu o wyjątkową perspektywę i wiedzę mojego gościa.

Zachęcam do zapoznania się z muzycznym wymiarem twórczości Janka: https://open.spotify.com/track/1jexgRgfHAARxt2fwMWgyT?si=zkql5VWeQGexIpWM5VUpTA&nd=1


Zapraszamy na Balkon Inspiracji: https://open.spotify.com/show/3VDyhYxWJcwcVgpmAKmMdL