Nasz projekt zakładał wzrost rozpoznawalności Europejskiego Dnia Języków oraz szerzenie dobrych praktyk pomiędzy instytucjami weń zaangażowanymi, jak również nawiązanie współpracy ponadregionalnej przy organizacji EDJ.
W ramach projektu odbyliśmy masę spotkań tak fizycznych, jak i online, w których rozmawialiśmy o Europejskim Dniu Języków i działaniach, jakie są w jego ramach realizowane w innych miastach. Kilka z nich mogliśmy również odwiedzić, na własne oczy przekonując się, jak inne, a jednocześnie podobne są uwarunkowania, w których działamy.
Stworzyliśmy filmik i pomogliśmy w nagraniu piosenki o Europejskim Dniu Języków, a także przygotowaliśmy i
przeprowadziliśmy Językową Grę Miejską. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma instytucjami i szkołami, informując o EDJ i promując Europejski Dzień Języków.
Podczas nagrywania filmiku odwiedziliśmy Kraków, Lublin i Brodnicę, a wirtualnie połączyliśmy się z Warszawą i
Wrocławiem.
Uważamy, że dzięki naszemu projektowi Europejski Dzień Języków stał się bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem tak w naszym regionie, jak i w regionach zaprzyjaźnionych instytucji. Nawiązaliśmy regionalną i ponadregionalną współpracę, dzieląc się dobrymi praktykami w temacie Europejskiego Dnia Języków. Przeprowadziliśmy również językową grę miejską na nagrodami, w której, mimo pandemii, wzięło udział aż 50 osób! Młodzież zmagała się z zadaniami językowymi, logicznymi i sprawnościowymi – łamała języki i stereotypy!
W ramach projektu “Więcej niż słowa” powstał filmik o Europejskim Dniu Języków oraz piosenka o tej samej tematyce. Piosenkę możecie odsłuchać tutaj:
A filmik zobaczyć tutaj:
Dzięki nagranemu przez nas filmikowi dobre praktyki zebrane z kilku instytucji działających w różnych regionach Polski zostały udostępnione szerszemu gronu odbiorców, także tych zagranicznych. Rozwinęliśmy także swoje kompetencje cyfrowe, komunikacyjne i organizacyjne, a także nauczyliśmy się zarządzania kryzysowego – musieliśmy w końcu poradzić sobie z pandemią i związanymi z nią ograniczeniami!