Inicjatywy

Książniczka

Zielona witrynka przed siedzibą Impaktu to utrzymana w duchu bookcrossingu biblioteczka, otwarta dla wszystkich. Czynna całą dobę Książniczka działa na prostej zasadzie – przeczytałeś książkę, która Cię porwała i chciałbyś, by porwała innych? Zostaw ją w Książniczce. Szukasz inspiracji? Po prostu weź sobie książkę, która już tam jest. Wszystko, rzecz jasna, bezpłatnie!

Kredowisko

Stworzona przez nas otwarta przestrzeń kreatywna, to szafa wypełniona kredą, z której w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym może korzystać każdy. Kredowisko opiera się na ludzkiej dobrej woli – jeśli kredy brakuje, to każdy dokłada, ile może. Wszyscy dbamy o to, by przestrzeń była kolorowa, dobrze zaopatrzona i gotowa na kreatywne działania dzieci, młodzieży i wszystkich młodych duchem!

Ozdabianie drzewa

Przed siedzibą Impaktu, na Leśnej, po martwym drzewie wspina się bluszcz. By nie był on jednak jedyną ozdobą pięknego pomnika przyrody, akcyjnie dekorujemy nagie gałęzie – a to serduszkami, a to papierowymi liśćmi, a to śnieżynkami. Przygotowujemy kreatywne akcje z podopiecznymi przedszkoli, świetlic środowiskowych, klubów osiedlowych, a czasem i z pacjentami Dziecięcego Oddziału Onkologicznego. Masz pomysł na czasowe udekorowanie drzewa? Napisz do nas!

Mania Działania

Mieliśmy niezmierną przyjemność koordynować dwie grupy młodzieżowe z gminy Miedziana Góra w ramach programu Mania Działania 2018. „Kreatywne Bobry znad Bobrzy” oraz „Fit Entuzjaści” przygotowali odpowiednio trzydniowy obóz „W słowiańskiej osadzie” oraz dwumiesięczne prelekcje na temat zdrowego żywienia wraz z warsztatami kulinarnymi.

Wewnętrzny Kompas

Półroczny cykl przygotowywania obozów survivalowych brzmi nieźle? Nam też, dlatego też wzięliśmy się za jego organizację! Strzelaliśmy z łuku, czytaliśmy mapy, graliśmy w nocne gry terenowe, chodziliśmy po górach, spaliśmy w hamakach pod gołym niebem w lesie nad jeziorem, rozpalaliśmy ogień czym tylko się dało, budowaliśmy szałasy… Oj, działo się! 🙂

#DzielNa7

Główną ideą projektu #DzielNa7 jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania przedmiotów. Zasady są proste: Przynieś sprawną rzecz, której nie używasz, a chcesz, by komuś posłużyła, i zostaw ją u nas za darmo. Przyjdź i zobacz, czy wśród zostawionych rzeczy nie ma czegoś dla Ciebie – jeśli tak, to weź, co chcesz. Za darmo. Uwaga: nie przyjmujemy wielkich gabarytów, sprzętów niedziałających czy zniszczonych oraz ubrań.  Jeśli będziecie chcieli nam coś przynieść, to prosimy o pojedyncze sztuki, a nie worki pełne rzeczy. #DzielNa7 mieści się w siedzibie naszego stowarzyszenia, otwarta jest raz w tygodniu – o dokładnych godzinach otwarcia informujemy na bieżąco na naszym Facebooku.